Evropski Kup U – 16 održan u Beogradu !

Međunarodni turnir Evropski Kup u bejzbolu, za kategoriju do 16 godina, održan je proteklog vikenda na Adi Ciganliji uz učešće četiri ekipe.
Domaćin je bio Beograd 96 a još su se takmičili Vindija (Hrvatska), reprezentacija Slovenije i bugarski Buffaoloes Blagoevgrad.
Posle niza veoma dobrih mečeva na kraju je slavio Beograd 96 čime je postignut veliki uspeh za srpki bejzbol.
Beograd 96 je prvo savladao Vindiju, da bi u finalu pre finala posle prave drame savladao i Zajčke walk of udarcem u produžecima! Kako se igrao double – elimination sistem u finalu je Beograd 96 ponovo igrao sa Vindijom i osvojio novom pobedom prvo mesto.
U meču za treće mesto Slovenci su bili bolji od ekipe Buffoloes.
Za MVP turnira je proglašen mladi Zrenjaninac Uroš Bursać koji je bio odličan i na udaranju i u odbrani.
Takmičenje je održano pod pokroviteljstvom i uz finansijsku podršku Grada Beograda – Sekretarijata za sport i omladinu.