Beograd 96 – Vojvode 1:1 posle prvog vikenda!

U finalu Prvenstva Srbije za seniore za vikend 20-21. Oktobra odigrane su dve utakmice između aktuelnog šampiona Beograd 96 i zemunskih Vojvoda.

U subotnjem meču Beograd 96 je posle retko viđenog preokreta savladao Zemunce sa 17:10. Vojvode su kao gosti u 1. izmeni odličnim udaranjem i uz nekoliko grešaka odbrane Beograda povele sa čak 6:0. Ipak, Beograd strpljivim udaranjem koristi očajan nastup bacača Vojvoda i uz 2 hita i 11 walkova preokreće na neverovatnih 11:6 u 1. izmeni. U nastavku meča starter Beograda Vučević uspeva da se stabilizuje i potpuno kontroliše napad gostiju. Beograd 96 se odvaja na 13:6 u trećoj izmeni a odlazi i na 16:7 u 6 inningu. Pred kraj utakmice Vojvode smanjuju na 17:10 i to je sve – Beograd dobija meč za vođstvo u seriji od 1:0.

Najbolji igrači pobednika su bili Danilo Cvijović (2-2, 2 bb, sac bunt) i Milan Zonić (3-5, bb, 3 RBI)

U nedeljnom meču potpuno drugačiji meč. Utakmicom dominiraju starteri – Kovalenko (Vojvode) i Stajić (Beograd 96), tako da je u 5. izmeni i dalje neizvesnih 2:2. Obe ekipe propuštaju nekoliko prilika da se rezultatski odvoje ali prvi udarac zadaju Vojvode – u 6. izmeni posle hita i 3 vezana walk-a pune baze bez out-a. U nastavku izmene dodaju još 3 hita i odlaze na kapitalnih 8:2. Beograd uspeva da smanji na 8:4 u 8. izmeni ali ne uspeva da ugrozi pobedu Vojvoda – 1:1 u seriji.

Najbolji kod pobednika su bili Predrag Kukoleča (3-5, 1 RBI) i Andrej Perelizni (2-4, double) a starter Kovalenko je imao odličnih 11K i 2BB (CG).

Finale se nastavlja narednog vikenda na Adi Ciganliji.